Abdurrahman Dilipak: Dini yapılar çöküyor, siyaset çözüm üretemiyor; adalet desen, yürekler acısı

Son devirde iktidara yaptığı tenkitlerle gündeme gelen Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında “Dini yapılar çöküyor, siyaset tahlil üretemiyor, ekonomin hali malum. Adalet desen, yürekler acısı. Ve bu durum, yalnızca Türkiye için değil, İslam dünyası için de böyle” kanısını lisana getirdi.

Dilipak’ın “İrtidat fitnesi!” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle: 

“Deizmden de beter bir Tsunami geliyor. Bu İstanbul sarsıntısından de beter. Cehennem ateşini söndürecek bir itfaiye de yok. Yardım edecek kimse de olmayacak o gün. Namaz kılan birinin rüşvet alması, dindarlar ortasında yayılan kumar, fuhuş ve ahlaksızlığın, genç kuşaklar üzerindeki olumsuz tesiri en az o haltı yiyenler kadar tahrip edici bir durum. Batılın medyada estetize edilerek anlatılması saf zihinleri bozarken, ahlak dışı davranışlar adeta bir pandemi üzere yayılıyor. Bunun aşısı, ilacı da yok, diğerleri tarafından enjekte edilecek. Bunun aşısı iman, ilacı ahlak, ibadet, muamelat, akıl ve hikmet. Siyasi rezillikler, adaletteki tefessüh, piyasadaki inkıraz hepsi üst üste geldi. Bir çok olumsuzluk, şüyuu vukuundan beter hale geldi. İrtitat fitnesine karşı topyekun bir seferberliğe gereksinim var. İrtitat sonrası devirler ulusal bir felakete dönüşür. Sahip olduğunuz şeyler sizi korumaz, koruyamaz, bilakis onlar fitneyi artırır, büyütür.

Varlık içinde yokluk çekersiniz, terör patlar, intiharlar, hastalıklar artar, aileler dağılır. Farkında mısınız, oraya gerçek sürükleniyoruz. Dini yapılar çöküyor, siyaset tahlil üretemiyor, ekonomin hali malum. Adalet desen, yürekler acısı. Ve bu durum, yalnızca Türkiye için değil, İslam dünyası için de bu türlü. Yalnızca İslam dünyası için değil, tüm dünyada benzeri bir durum yaşanıyor.”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir