Memleket Partisi: Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, “Tüzüğümüze nazaran üyelerimizin önüne sandık koyarak Cumhurbaşkanı adayı için eğilim yoklaması yapacağız. Şu anki Cumhurbaşkanı aday adayımız Genel Liderimiz Sayın Muharrem İnce.” dedi.

Sayan, partisinin, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik hazırlıklarını kıymetlendirdi.

Memleket Partisinin, 65 vilayette ve 400’ün üstünde ilçede örgütlü olduğunu belirten Sayan, “Bu vilayetlerin 46’sında vilayet kongrelerini tamamladık. Seçim yeterliliğimiz var. Çankırı Dodurga Belediye seçimlerine de girdik. Artık 2023 seçimlerine hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

İpek Özkal Sayan, önceliklerinin, çok önemsedikleri sandık ve seçim güvenliğini sağlamak olduğunu lisana getirerek, şöyle devam etti:

“2023 seçimlerinde yaklaşık 60 milyon seçmen oy kullanacak. 200 bin sandık olacak. Bu sandıklara 400 bin gözlemci gerekiyor. Bununla birlikte ülkemizde sayısını tam olarak bilmediğimiz, vatandaşlık verilen sığınmacılar var. Bu sebeple YSK’den alınan seçmen bilgileri de kesinlikle denetim edilmeli. O yüzden hem sandık hem de seçim güvenliğini sağlamak için tüm muhalefet partilerine davet yapıyoruz, gelin seçim ve sandık güvenliği konusunda ittifak yapalım, sandıkları birlikte koruyalım, seçmen bilgilerini birlikte denetim edelim.”Partilerinin cumhurbaşkanı adayına ait de açıklamada bulanan İpek Özkal Sayan, “Tüzüğümüze nazaran üyelerimizin önüne sandık koyarak Cumhurbaşkanı adayı için eğilim yoklaması yapacağız. Şu anki Cumhurbaşkanı aday adayımız Genel Liderimiz Sayın Muharrem İnce.” dedi.

“FARKLI BİR ADAY İKİNCİ CİNSE KALIRSA EĞİLİM YOKLAMASI YAPACAĞIZ”

Parti tüzüğüne nazaran varsa farklı bir aday adayı da çıkabileceğini, bunun oylanabileceğini anlatan Sayan, şunları söyledi:

“Sandıktan çıkacak sonuca nazaran Cumhurbaşkanı adayımızı ilan edeceğiz. Biz Memleket Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımızın ikinci cinse kalmasını hedefliyoruz. Ancak olur da farklı bir aday ikinci çeşide kalırsa o vakit üyelerimizin önüne tekrar sandık koyarak hangi adayı destekleyeceğimize ait eğilim yoklaması yapacağız.”

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, ittifak konusunda da “Farklı partilerle Türkiye’nin meseleleri ve tahlil teklifleri üzerine Genel Liderler seviyesinde görüşmeler yapılıyor. Bununla birlikte şimdi bir ittifak yapmadık. ‘Ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket’ diyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir